-61%

CLAUDIA-MTL

Кожни сандали!
Инспирирани од ’90-те, изработени од природна кожа на 9см висока потпетица, со едно ремче околу зглобот и едно ремче кај прстите,  моделот Claudia освојува со својот  минималистички изглед. Може да се носат со кратки здолништа , фармерки дури и класични панталони.

Материјал

Опис на боја: Мулти-колор

 • Горниште: Телешка кожа
 • Постава: Телешка кожа
 • Ѓон: Микролит
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
  • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.

2.790 ден 1.090 ден

Clear

5 на залиха

Description

Кожни сандали!
Инспирирани од ’90-те, изработени од природна кожа на 9см висока потпетица, со едно ремче околу зглобот и едно ремче кај прстите,  моделот Claudia освојува со својот  минималистички изглед. Може да се носат со кратки здолништа , фармерки дури и класични панталони.

Материјал

Опис на боја: Мулти-колор

 • Горниште: Телешка кожа
 • Постава: Телешка кожа
 • Ѓон: Микролит
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
  • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.

Дополнителни информации

Големина

, , , , ,

0