-10%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски мартинки RAMONA-OLV

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: RAMONA
Боја: OLV
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3,5 cm
Величини: 36-41

 

3.990 ден 3.590 ден

Clear

Ramona combat boots!
Моделот Ramona e “класика” во нашата колекција, изработени од природна кожа, внатрешно обложени со чоја,  традиционален систем на врзување, видливи шевови и практичен страничен патент за полесно облекување и отстранување. Намонтирани се на 3 см вискот гумен ѓон завршен со 10мм завршна облога за заштита на кожата. Овие борбени чизми претставуваат синоним за храбри и бунтовни девојки. нешто што морате да го поседувате во вашата колекција !

Материјал

Опис на боја: Маслинесто зелена

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
    • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0