-20%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми 101023-2147

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: 101023
Боја: 6A4E
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3 cm
Величини: 36-41

 

3.990 ден 3.190 ден

Clear

Пријатни и класични, чизмите на Roberto Santi спремни за студено време се сон кога температурите почнуваат да опаѓаат. Изработени од природна говедска велур кожа, овие прекрасни чизми до глужд убаво ќе ве заштитуваат од надворешните влијаниа. Може да се обујат само со навлекување а имаат и страничен патент- за секој случај. Ќе бидете пријатно изненадени од внатрешната мекост а со сигурност ќе бидете добро подготвени и за првиот мраз. Кројот е поширок по целата должина за долпнителен комфорт и простор за подебели чорапи во зимски услови. Необложената гумена потпетица со висина од 3 см служи како добар изолатор од студена подолога, не се аби, не се лизга на мраз и овозможува посигурно и поудобно чекорење! ☺

Материјал

Опис на боја: Темно сина антилоп

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, користете спреј за чистење на текстил и велур “Combi Cleaner” потоа со меки силиконски влакна исчеткајте се додека не се одстрани прашината и целата нечистотија. Потоа упоребете спреј за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на материјалот!
    • Користете спреј боја  “Velour fresh”  за обнувување на бојата на материјалот!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0