-20%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми 101023-650

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Модел: 101023
Боја: 650
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3.5 cm
Величини: 36-41

 

3.990 ден 3.190 ден

Clear

Пријатни и класични, чизмите на Roberto Santi спремни за студено време се сон кога температурите почнуваат да опаѓаат. Изработени од природна говедска кожа во велур, овие прекрасни чизми до глужд убаво ве заштитуваат од надворешните влијаниа, штепувани со конец во бела боја која му дава дополнителн шмек и естеитка. Може да се обујат само со навлекување а имаат и доплнително страничен патент- во секој случај, ќе бидете пријатно  изненадени од внатрешната мекост и ќе бидете подготвени за првиот мраз. Овие чизми се пошироки во целиот крој за долпнителен комфорт и простор за дебели чорапи во зимски услови.
Оваа чизма е изработена со намерно необложена гумена потпетица, која не се аби и не се лизга на мраз, овозможувајќи посигурно и поудобно чекорење!

Материјал

Опис на боја: Темно црвена 

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, користете спреј за чистење на текстил и велур “Combi Cleaner” потоа со меки силиконски влакна исчеткајте се додека не се одстрани прашината и целата нечистотија. Потоа упоребете спреј за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на материјалот!
    • Користете спреј боја  “Velour fresh”  за обнувување на бојата на материјалот!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0