-17%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми ALKARA-BLK V

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: ALKARA
Боја: BLK V
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3 cm
Величини: 36-41

 

2.990 ден 2.490 ден

Clear

Alkara Chelsea  boots!

Класична Chelase чизма, датира од викторијанската ера кога слично како и денес ги носеле и мажи и жени.  Тие традиционално се заоблени во предниот дел, имаат рамен ѓон и се во висина над глуждовите со ластик од двете страни.  Класична чизма, функционална и елегантна, изработена во природна кожа,  удобноста е целосно загарантирана. Исто така, изработката и квалитетот на употребените материјали. Дизајнот на нашата чизма го стилизира стапалото, го штити глуждот, правилно засолнува и не е неопходно да се маскира за да влезе внатре или надвор од панталоните. Совршено се вклопува со сите бои и стилови, давајќи му совршен шмек на вашиот стил.

Материјал

Опис на боја: Црна 

  • Горниште: Телешка кожа
  • Постава: Текстил и кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, користете спреј за чистење на текстил и велур “Combi Cleaner” потоа со меки силиконски влакна исчеткајте се додека не се одстрани прашината и целата нечистотија. Потоа упоребете спреј за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на материјалот!
    • Користете спреј боја  “Velour fresh”  за обнувување на бојата на материјалот!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0