-15%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми CERSEI-BRW

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: CERSEI
Боја: BRW
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3.5 cm
Величини: 36-41

 

3.290 ден 2.790 ден

Clear

Cersei modified Chelsea  boots!
Инспирирани од дизајнот на класичните Chelsea чизми, преработени во висока силуета. Изработени од мека телешка кожа во предниот дел и цврста мазна кожа во задниот дел,  страничен растеглив материјал од надворешната страна и патент од внатрешната страна, овој модел останува верен на деценискиот дизајн на класичните Chelsea чизми.

Материјал

Опис на боја: Темно кафена

  • Горниште: Телешка кожа
  • Постава: Текстил и кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
    • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0