-14%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми EVELINA-BLK

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: EVELINA
Боја: BLK
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3 cm
Величини: 36-41

 

3.690 ден 3.190 ден

Clear

Evelina!
Најпродавниот модел од претходната година повторно во понуда. Моделот Evelina е изработен од природна кожа, со вметнат моден детал од кроко кожа во задниот дел, и страничен патент за полесно облекување.

Материјал

Опис на боја: Црна 

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Говедска кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
    • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0