-14%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми GLASSGOW-BLK

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: GLASSGOW
Боја: BLK
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 4 cm
Величини: 36-41

 

3.490 ден 2.990 ден

Clear

Моделот Glassgow ги задржува култните карактеристики на традицоналниот Chelsea модел, со двa странични ластика за полесно навлекување и прилагоден облик за секојдневно носење. Префинетите женски Chelsea чизми до глужд, рачно изработени од кожа со висок сјај се спремни за врнежливите денови,  совршена за сè, од градски прошетки до деловни ручеци во последен момент.  Моделот Glassgow  има внатрешно термо материјал и вулканизиран на 4 см гумен ѓон, дизајниран да ги заштити вашите стопала во влажните денови.

Материјал

Опис на боја: Црна 

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
Слични продукти
0