-14%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми GLASSGOW-BUR

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: GLASSGOW
Боја: BUR
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 4 cm
Величини: 36-41

 

3.490 ден 2.990 ден

Clear

Моделот Glassgow ги задржува култните карактеристики на традицоналниот Chelsea модел, со двa странични ластика за полесно навлекување и прилагоден облик за секојдневно носење. Префинетите женски Chelsea чизми до глужд, рачно изработени од кожа со висок сјај се спремни за врнежливите денови,  совршена за сè, од градски прошетки до деловни ручеци во последен момент.  Моделот Glassgow е водоотпорен и има внатрешно термо материјал и вулканизирана на 4 см гумен ѓон, дизајниран да ги заштити вашите стопала во влажните денови.

Материјал

Опис на боја: Бургунди висок сјај

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
Слични продукти
0