fbpx
-50%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми SOBEL-BEI

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Модел: SOBEL
Боја: BEI
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 4 cm
Величини: 36-41

 

3.690 ден 1.845 ден

Clear

Моделот “Sobel” e модификација од класичните “Chelsea” чизми со двостран растеглив материјал преку целата висина овозможува супер лесно навлекување. Изработени од превртена телешка кожа, намонтирани на 4 см ултра лесен гумен ѓон, заоблена во предниот дел овозможува поголем простор дури и за пошироки стопала. Моделот Sobel е извонреден модел за секојдневни комбинации.

Материјал

Опис на боја: Крем

  • Горниште: Телешка кожа
  • Постава: Термо материјал
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, користете спреј за чистење на текстил и велур “Combi Cleaner” потоа со меки силиконски влакна исчеткајте се додека не се одстрани прашината и целата нечистотија. Потоа упоребете спреј за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на материјалот!
    • Користете спреј боја  “Velour fresh”  за обнувување на бојата на материјалот!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0