-15%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми VALENCIA-BLK

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: VALENCIA
Боја: BLK
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3.5 cm
Величини: 36-41

 

3.290 ден 2.790 ден

Clear

Valencia modified Chelsea  boots!
Ви го претсавуваме моделот Karina, овие чизми го комбинираат безвременскиот стил од класичните Chelsea преработени на груб ѓон. Изработени се од мека превртена кожа во предниот дел и мазна кожа во задниот дел.  Како би ги носеле? Комбинирајте ги со секакви панталони, од слаби до широки ногавици, па дури и со кратки здолништа !

Материјал

Опис на боја: Црна велур

  • Горниште: Телешка кожа
  • Постава: Текстил и кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
    • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0