fbpx
-20%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Машки патики PERGAMON

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 22317608
Бои: Темно сина/ крем/ портокалова/ нежно зелена
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 40-46

 

5.990 ден 4.790 ден

Clear

ОПИС

Воскреснувајќи ги ретро и винтиџ вибрациите, PERGAMON опфаќа спој на класичното и современото. Изработени во кремаст најлон, украсени со асиметрични нијанси на лимено зелена кожа и бензинско сино, портокалово и сиво велур, овие патики се олицетворение на индивидуалноста. Ѓонот со дезен на вафли во зелена лимета и аквамарин нијанси, надополнет со врежаното лого и нежните пастелно зелени гумени акценти на прстите, служат како совршена завршна обработка. Нивната градба на пердуви и луксузниот комфор, благодарение на влошката од мемори-пена, обезбедуваат чекор без напор. Совршено споени со класичен тексас и вашата омилена маичка, тие се изјава за урбана софистицираност, идеални за шетање низ вашите омилени кафулиња со стил.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Странични парчиња од кожа  и текстил.
 • Лого над јазикот.
 • Стабилизатор на петите. Средниот ѓон EVA висок 3 см
 • Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0