-15%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски чизми CERSEI-NVY

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: CERSEI
Боја: NVY
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3.5 cm
Величини: 36-41

 

3.290 ден 2.790 ден

Clear

Cersei modified Chelsea  boots!
Инспирирани од дизајнот на класичните Chelsea чизми, преработени во висока силуета. Изработени од мека, превртена телешка кожа во предниот дел и цврста мазна кожа во задниот дел,  страничен растеглив материјал од надворешната страна и патент од внатрешната страна, овој модел останува верен на деценискиот дизајн на класичните Chelsea чизми.

Материјал

Опис на боја: Темно сина

  • Горниште: Телешка кожа
  • Постава: Термо материјал и кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, користете спреј за чистење на текстил и велур “Combi Cleaner” потоа со меки силиконски влакна исчеткајте се додека не се одстрани прашината и целата нечистотија. Потоа упоребете спреј за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на материјалот!
    • Користете спреј боја  “Velour fresh”  за обнувување на бојата на материјалот!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0