-19%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

DABLIN-BLK

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: DABLIN
Боја: BLACK 
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 3 cm
Величини: 36-41

 

2.590 ден 2.090 ден

Clear

Oxford shoes!
Оксфорд чевлите се каракетризираат по тоа што немаат окца каде се шнираат врвките и се затегаат навнатре. Првично, Оксфод чевлите беа обични, свечени чевли, изработени од кожа, но подоцна тие еволуираа во низа стилови, погодни за свечености, секојдневни или модели кои се користат како работна униформа. Во основа на функцијата, Оксфорд чевлите се изработуваа од различни материјали, најчесто од телешка кожа, но се изработуваат и од варијации на кожа и вештачка кожа. Тие најчесто се црни или темно кафени, но може да бидат и шараени (brogue).

Материјал

Опис на боја: Црна 

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Телешка кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно истријете ја кожата со влажна крпа додека не се одстрани прашината и целата нечистотија, потоа упоребете крема за заштита и освежување на бојата во ист тон со бојата на кожата!
    • Користете крем боја  “Wetter Schutz”  за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0