fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски патики PANTHEON

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 12306008
Бои: Крем/ нежно розева/ металик зелена
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 36-41

 

7.990 ден

Clear

ОПИС

Со иконична силуета од 90-тите, PANTHEON се уникатни патики за трчање поради нивната палета на бои и текстури. Детали во кожа со змиски ефект и велур во сивкаста, металик аква зелена и крем тонови во контраст со сатенска ткаенина во бледо розова боја на горниот дел. Аквамарин врвките и лимето зеленото H на HOFF, заедно со сивата мрежа на палецот, додаваат допири кои ги прават овие патики репер. Гардероба од суштинско значење со суштински стил, поддржана од удобноста на влошката од мемори пена и воздушната комора со зелена боја.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Странични парчиња од кожа  и текстил.
 • Лого над јазикот.
 • Стабилизатор на петите. Средниот ѓон EVA висок 3 см
 • Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Назабен ѓон и испечатена слика во проѕирна гума.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0