fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Женски патики ST PANCRAS

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 12401004
Бои: Крем
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 36-41

 

7.690 ден

Clear

ОПИС

Инспириран од метро станицата 𝗦𝗧 𝗣𝗔𝗡𝗖𝗥𝗔𝗦  во Лондон , овој модел ги спојува разновидноста и модерноста во својот спортски дизајн. Усвојувајќи го стилот на бамба-скејт, се издвојува со бели кожни детали и парчиња од велур во сиви тонови. Овие патики се дизајнирани за удобно одење благодарение на нивната влошка од мемори пена. Рециклираниот гумен ѓон ја имитира цврстината на тротоарите на станицата, нагласена со неговиот сив тон и мермерните детали. Извезеното лого за разлика од задната страна го додава потписот на брендот. Тие се идеални за да го надополнат секој изглед, главен за носење со здолништа или фармерки.
Силуетата METRO е инспирирана од метро постојките во различни градови низ светот. Ретро силуетата ги добива обликот и атмосферата на спортовите во затворен простор од 90-тите во модерен изглед. Сето тоа се слатки винтиџ вибрации. Овој модел е погоден за оние кои бараат гардероба од суштинско значење и совршено надополнување на нивните омилени фармерки.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Странични парчиња од кожа  и текстил.
 • Лого над јазикот.
 • Стабилизатор на петите. Средниот ѓон EVA висок 3 см
 • Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Назабен ѓон и испечатена слика во проѕирна гума.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0