fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Машки патики 𝐓𝐑𝐎𝐂𝐀𝐃𝐄𝐑𝐎

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 22317608
Бои: Темно сина/ крем/ портокалова/ нежно зелена
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 40-46

 

7.690 ден

Clear

ОПИС

Инспириран од сезоната TROCADERO, овој модел ги комбинира практичноста и модерноста во својот спортски дизајн. Неговиот бамба-скејт стил се издвојува по сивите детали од велур во контраст со бела кожа и црвена ткаенина. Овие обучувачи се дизајнирани за удобно одење благодарение на нивната влошка од мемори пена. Надворешниот ѓон од рециклирана гума ја имитира цврстината на сезонскиот тротоар и има мермерни детали. Извезеното лого одзади го додава потписот на брендот. Совршени за разноврсност што ви овозможува да ги носите со секој изглед, без разлика дали се работи за здолниште или фармерки.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Целосно кожни патики, со странични парчиња во антилоп кожа. Кожите употребени во изработката се сертифицирани од Letaher Working Group LTD.
 • Лого над јазикот.
 • Ѓон: Рециклирана гума
 • Влошка: Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0