fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Машки патики 𝗖𝗛𝗔𝗖𝗢

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 12407604
Бои: Сина/ крем/окер/ портокалова/ нежно зелена
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 40-46

 

7.690 ден

Clear

ОПИС

Инспирирани од различноста и културното богатство на племето ЧАКО, овие патики спојуваат блокови од боја кои ја доловуваат суштината на природата. Мешавината на материјали ги прави автентично парче. Основата од платно и кремаста ткаенина, засилена со лајм зелени врвки со бела боја, заедно со портокаловите акценти на ѓонот од вафли, создава впечатлива фузија. Сивиот велур во контраст со сина, вар зелена и маслинесто зелена не само што обезбедува врвна мешавина на материјали, туку и ќе бидете впечатиливи каде и да чекорите благодарение на внимателните детали. Совршени за секојдневно носење, овие патики сјаат во удобност благодарение на влошките од мемори пена. Племенските детали на ѓонот испечатен на екран се уникатен допир.

Колекцијата  TRIBE е инспирирана од културната разновидност на различните племиња во светот. Инспирирани од нивните бои, ароми и обичаи. Овие патики се совршено дополнување благодарение на нивната разновидност, удобност и играта на текстурите.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Патики во спортски стил. Странични панели од кожа и велур. Лого на јазикот. Стабилизатор на пети.
 • Лого над јазикот.
 • Ѓон: Рециклирана гума
 • Влошка: Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0