fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Машки патики PERLAN

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: HOFF
Код: 22317608
Бои: Темно сина/ крем/ портокалова/ нежно зелена
Земја на потекло: Шпанија
Произведено: Виетнам
Висина на потпетица: 3 см
Величини: 40-46

 

7.690 ден

Clear

ОПИС

Овој модел ги спојува разновидноста и модерноста во неговиот спортски дизајн. PERLAN е модел во стил на бамба-скејт, кој се издвојува по тоа што е целосно кожен во бело, но со уникатни детали во сина и пастелно зелена велур, дизајниран за удобно одење благодарение на влошката од мемори пена. Надворешниот ѓон од рециклирана гума ја имитира цврстината на тротоарите во сезоната, нагласена со пастелно зелени и мермерни детали. Извезеното лого одзади го додава потписот на брендот. Тие се идеални за подигнување на секој изглед, главен елемент на личноста.

МАТЕРИЈАЛИ:

 • Целосно кожни патики, со странични парчиња во антилоп кожа. Кожите употребени во изработката се сертифицирани од Letaher Working Group LTD.
 • Лого над јазикот.
 • Ѓон: Рециклирана гума
 • Влошка: Мемориска пена. отстранлива влошка.
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0