fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

LOUTSA-BLU

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: LOUTSA
Боја: BLU
Земја на потекло: Македонија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 2 cm
Величини: 36-41

 

2.290 ден

Clear
Oxford чевлите се синоним за елегантен стил и удобност, Во основана функцијата, Оксфорд чевлите се изработуваа од различни материјали, најчесто од телешка кожа, но се изработуваат и од варијации на кожа и вештачка кожа. Тие најчесто се црни или темно кафени, но може да бидат изработени и во шараени бои .
Во Англија се смета за официјален стил кој датира повеќе од двесте години, именувани од студентите на Универзитетот Оксфорд.

Материјал

Опис на боја: Сина

  • Горниште: Природна кожа
  • Постава: Природна кожа
  • Ѓон: Гума
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
    • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0