fbpx
-50%
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

MARRY-BLK

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Бренд: ROBERTO SANTI
Код: MARRY
Боја: BLK
Земја на потекло: Италија
Произведено : Македонија
Висина на потпетица: 7 cm
Величини: 36-41

 

2.790 ден 1.390 ден

Clear

Marry Jane салонки на платформа со ремче !
Овој модел на чевли нуди стил и удобност, што го прави совршен избор за секоја пригода. Изработени од природна кожа на подигната потпетица, додека ременот во стилот на Мери Џејн додава класичен и женствен елемент. Петицата на платформа не само што обезбедува дополнителна висина, туку и обезбедува целодневна удобност, што ја прави погодна за долгочасовно носење. Разновидниот дизајн на овој чевел овозможува да се комбинира со различни облеки, вклучувајќи фустани, здолништа или панталони . Без разлика дали одите на работа, забава, свадба или која било друга посебна пригода, овој чевел несомнено ќе даде изјава. Покрај својот стилски изглед, овој чевел има приоритет и за удобноста.

Материјал

Опис на боја: Црна (антилоп)

  • Горниште: Говедска кожа
  • Постава: Природна кожа 
  • Ѓон: Mикролит
  • Инструкции за одржување!

    • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
    • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
    • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.
Слични продукти
0