fbpx
-29%

MONIQUE-BLK

Безвременски чевли на коцкеста потпетица!
Лежерно-елегантни канцелариски чевли направени за деловни дами, кои поголемиот дел од времето го поминуваат во канцеларија или на состаноци. Ги направивме овие чевли во 2 различни бои, секој пар е рачно изработен во нашата фабрика, изработен од најфина природна кожа, што ги прави удобни и комфортни. Овој лежерен модел е погоден за секоја пригода!

Материјал

Опис на боја: Црна 

 • Горниште: Телешка кожа
 • Постава: Телшка кожа
 • Ѓон: Mикролит
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.

2.790 ден 1.990 ден

Clear

9 на залиха

Description

Безвременски чевли на коцкеста потпетица!
Лежерно-елегантни канцелариски чевли направени за деловни дами, кои поголемиот дел од времето го поминуваат во канцеларија или на состаноци. Ги направивме овие чевли во 2 различни бои, секој пар е рачно изработен во нашата фабрика, изработен од најфина природна кожа, што ги прави удобни и комфортни. Овој лежерен модел е погоден за секоја пригода!

Материјал

Опис на боја: Црна 

 • Горниште: Телешка кожа
 • Постава: Телшка кожа
 • Ѓон: Mикролит
 • Инструкции за одржување!

  • За да ја отстраните нечистотијата, нежно исчеткајте ја со четка за велур. Доколку нечистотијата не се одстранува со четкање во тој случај се употребува спреј “Combi Cleaner” за чистење на велур.
  • Користете спреј  “Velour fresh” во боја или безбоен за обнувување на бојата на кожата!
  • Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.

Дополнителни информации

Големина

, , , , ,

0